Darłowo – miejsce dla dzieci!

Czasami się martwimy, czy dzieci na pewno nie będą się z nami nudzić podczas wakacyjnego wypoczynku. Ten problem szczególnie pojawia się w momencie, w którym rodzice czy dziadkowie chcieliby jechać nad morze i trochę się zrelaksować na plaży. A w tym przypadku wiadomo, że mogą być problemy. Na początku dzieci będą zachwycone, jednak z upływem czasu zacznie im się nudzić, codzienne leżenie na plaży a dodatkowo zła pogoda może spowodować rodzinną kłótnię. Tymczasem są nad morzem miejsca, w których jest tyle atrakcji dla dzieci, że nawet maluchy będą zadowolone.

Idealnym przykładem takiego miejsca jest Darłowo. Jest to miasto położone w północno-zachodniej Polsce, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Warto wiedzieć o tym, że baza noclegowa [Darłowo – lista Meteor] jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta. Znajdziemy tutaj wiele przeróżnych noclegów- od miejsc na polach namiotowych i campingach prze pensjonaty aż po wille i hotele. Każdy zatem znajdzie na pewno coś odpowiedniego dla siebie. Warto także pamiętać, że nawet jeżeli nie będziemy mieć czasu szukać pokoju przed wyjazdem, to na pewno po przyjeździe zobaczymy gdzieś pensjonat z tabliczką „wolne noclegi Darłowo”. A jakie atrakcje Darłowo ma do zaoferowania dzieciom?

Przede wszystkim jest to wszystko, co tylko wiążę się z morzem. Darłowo posiada aż 5 km czystych, piaszczystych plaż. Wschodnia ich strona osłonięta jest trochę przez falochrony, dzięki czemu morze w tej części jest nieco cieplejsze i spokojniejsze- idealnie nadaje się na kąpiel. Po drugiej stronie zaś panują świetne warunki do nauki jazdy na nartach wodnych. Warto zapisać na taki kurs starsze dzieci. Inną atrakcją będzie na pewno nauka żeglarstwa. Warto także wspomnieć, że Darłowo jest miejscem lubianym przez wędkarzy. I choć wydawać by się mogło, że wędkarstwo nie jest specjalną atrakcją dla dzieci to niewykluczone, że będą one czerpały ogromną satysfakcję z połowów. Niezapomnianym przeżyciem będzie także rejs – choćby i wycieczkowy. A już pokonanie 55 mil morskich w drodze na duńską wyspę Bornholm będzie czym, o czym będą z dumą opowiadać w szkole. Warto dodać, że w samym mieście znajdują się świetne atrakcje dla dzieci. Oprócz licznych placów zabaw znajdziemy tutaj także aquapark Balticlandia, lunapark Krasnal oraz park linowy. Ponadto wiele niespodzianek oczywiście będzie czekało na nasze pociechy w straganach na bulwarze nadmorskim. Na koniec warto jeszcze napomknąć, że przez Darłowo biegną aż cztery szlaki turystyczne. Ich odcinki można pokonać rowerem lub pieszo. Co więcej- przechodzi tamtędy słynna droga św. Jakuba. Dobrze jest także wiedzieć, że w okolic znajdziemy stadniny, w których nasze dzieci będą mogły nauczyć się jazdy konnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>