Mały przewodnik po Szczecinie

Chcemy przedstawić wam pewne powiatowe miasto, które zarazem jest stolicą województwa zachodniopomorskiego. Jest mowa o Szczecinie. Wyróżnia się tym, że stanowi jedno z największych aglomeracji w Polsce. Ilość osób tutaj mieszkających plasuje miasto na 7 miejscu pod względem liczby żyjących tu ludzi. Miejscowość znajduje się na jeziorem Dąbie i rzeką Odrą. Wiele osób jednak myśli, że posiada bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. Dzieje się tak ze względu na funkcjonujący tutaj port i stocznię. Na co warto również zwrócić uwagę, oprócz morskiej infrastruktury to to, że miasto położone jest obok trzech pustyń: Wkrzańskiej, Bukowej oraz Goleniowskiej.

Pamiętajcie, że aby dobrze poznać miasto należy poświęcić na zwiedzanie kilka dni. Dlatego też należy rozejrzeć się za noclegiem w mieście Szczecin. Jest mnóstwo dostępnych ofert w internecie, można skorzystać z przewodników lub popytać znajomych. Jak wiadomo poczta pantoflowa robi swoje. Do dyspozycji turysty są hotele, hostele, pokoje gościnne a nawet pola namiotowe.

Miasto Szczecin składa się z kilku dzielnic. Każda z nich ma coś ciekawego do zaoferowania podróżnikom. Będąc na starym mieście, koniecznie trzeba zobaczyć między innymi: kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, zespół tarasów widokowych – czyli wały Chrobrego, zespół budynków straży pożarnej, pocztę, bibliotekę, bramę Królewską, Zamek Książąt Pomorskich, spichlerze z oficyną, ratusz staromiejski, liczne kamienice. Nieco dalej od centrum warto zwrócić uwagę na kościół św. Jana Chrzciciela, zespół budynków stoczni-świetlica, zespół urbanistyczny „Betania”, zespół budynków Portowej Straży Pożarnej.

Oprócz wielu zabytków, w Szczecinie można także w sposób aktywny spędzić czas. Ci, którzy lubią adrenalinę mogą skorzystać z wypożyczalni łodzi motorowych, kąpieliska. Mogą także udać się w rejs statkami pasażerskimi, które zabierają w rejs po porcie. Jesteśmy przekonani, że to miasto spełni oczekiwania każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>