Przyciągające krajobrazy Zawoi

U podnóża Babiej Góry możemy odwiedzić wiele niesamowitych miejsc, które z pewnością zostaną na długo w naszej pamięci. Jednym z nich jest Zawoja, czyli  tutejsza wioska, zlokalizowana na terenie województwa małopolskiego. Miejsce to kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych oraz ciekawych zabytków. Piękne krajobrazy są ogromnym atutem tej miejscowości.

Zawoja istnieje od XVI wieku. W tym momencie jest to najdłuższa wieś, jaką znajdziemy na terenie naszego kraju. Rozciąga się ona na około 18 km. Świetna lokalizacja spowodowała, że co roku miejsce to odwiedzane jest przez tłumy turystów. Ze względu na ten fakt bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem cieszy się baza noclegowa miejscowości [info tu: ]. Znajdziemy tu oferty wraz ze zdjęciami, istniejących na tym terenie domków gościnnych oraz pensjonatów.

Zawoja to bardzo ciekawa wioska. Jednym z obiektów, które koniecznie trzeba odwiedzić, przebywając w tym miejscu jest Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego [info tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Brodek_Edukacyjny_Babiog%C3%B3rskiego_Parku_Narodowego], który działa przy muzeum. Organizowane są tam wykłady oraz zajęcia praktyczne dla różnych grup wiekowych. Dotyczą one głównie sfery ekologii oraz przyrody. Można tutaj posłuchać odgłosu lasu oraz zobaczyć różne piękne widoki. Na co dzień znajdziemy tam cztery wystawy edukacyjne.

Bardzo dużą popularnością cieszy się Panorama Babiej Góry, czyli makieta wraz ze zdjęciami, które prezentują układ tutejszych gór, strumyków oraz szlaków turystycznych. Interesująca jest także wystawa o nazwie „Stylizacja Chaty Góralskiej”, która przedstawia typowy wygląd takiej izby. Pozwala to na poczucie klimatu tego regionu Polski. Obiekt ten cieszy się ciągle rosnącym zainteresowaniem turystów oraz mieszkańców. Bardzo często odwiedzanym miejscem jest tutejszy Babiogórski Park Narodowy, który istnieje od lat 50. XX wieku. Unikatowa roślinność oraz interesujące zwierzęta, jakie tu spotkamy, są częstym obiektem badań przyrodników. Zawoja to niesamowite miejsce, które pozwala nam na bliższe obcowanie z przyrodą. Należy mieć również na uwadze fakt, że jest to region bardzo podobny do Bieszczad, które analizowaliśmy parę postów wcześniej [info tu: http://www.supremelord.pl/bieszczady-gory-ktore-buduja-nastroj-363/].

5 myśli na temat “Przyciągające krajobrazy Zawoi”

  1. Zawoja i Żywiec to dwa najpiękniejsze miejsca na południu Polski, trzeba się tam wybrać chociaż raz.

  2. A ja nie byłam w Zawoi i trochę żałuje, bo jak opisali Karolina i Klaudiusz na blogu to wygląda na fajne i ciekawe miasteczko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>