Ptasia kraina, czyli Rezerwat Beka w Rewie

Województwo pomorskie przez wielu turystów uznawane jest za najpiękniejsze miejsce do spędzania wakacji. Znajdziemy tutaj między innymi słynne Kaszuby, Półwysep Helski oraz Słowiński Park Narodowy. Lecz jest tutaj wiele mniej rozpoznawalnych przez turystów miejsc, gdzie można wypocząć na plażach, które nie są tak zatłoczone jak na przykład te w Gdyni czy też w Pucku. Jednym z niezwykłych, urzekających, nadmorskich miasteczek, które konkuruje jak równy z równym o turystów jest Rewa.

Miasteczko ma przepiękną plażę, na której opalają się ludzie z całej Polski. Tutaj możemy poczuć się trochę bardziej swobodnie – nie ma aż tak dużego tłoku na plażach, a na pyszną rybę, która jest łowiona w pobliskiej Zatoce nie musimy czekać godzinami. Turysta wybierając tą miejscowość prawdziwie w niej odpocznie. Baza noclegowa jest tutaj na bardzo wysokim poziomie i ciągle się rozrasta. Rewa to może miasteczko mniej znane niż Chałupy czy Puck, ale dzięki takiemu usytuowaniu wakacje spędzone tutaj będą z pewnością jednymi z najlepszych. Tutejsi gospodarze to prawdziwe „wilki morskie” – z chęcią opowiadają o legendach miejscowych krain, a gospodynie przygotowują najlepiej jak potrafią kwatery i noclegi dla urlopowiczów w Rewie.

Rewa to nie tylko piękne Morze Bałtyckie, ale też wspaniałe lasy, w których można znaleźć smaczne jagody i wiele grzybów. Zatoka Pucka oprócz starania się o nowych turystów, troszczy się również o swoją faunę i florę, która jest tutaj bardzo bogata. W pobliżu Rewy znajduje się Rezerwat Beka. Rozciąga się on między Rewą a Puckiem. Jest to istny raj dla różnych gatunków ptaków – w te strony przyjeżdżają ornitolodzy z całej Polski, aby móc obserwować rzadko spotykane ptaki w Polsce. Jednym z nich jest bąk zwyczajny, który ma swoje gniazda w zaroślach z trzciny. Trzeba naprawdę wytężyć wzrok, aby go dostrzec. Oprócz ptaków, których śpiew niesie się po tutejszej okolicy można tutaj spotkać rzadkie gatunki roślin, które porastają tutejsze łąki i mokradła. W Rewie turystyka idealnie współgra z przyrodą. Turyści mogą wypożyczyć rowery, a następnie zwiedzić piękne tereny nie zanieczyszczając przy tym środowiska.

Kto raz tutaj przyjedzie na pewno kiedyś powróci, miasteczko to jest jak przysłowiowy magnez. Można powiedzieć, że lato płata figle na Bałtykiem i nie zawsze jest ciepło, ale Rewa jest na to zawsze przygotowana i posiada ogrom atrakcji dla turystów, którzy na pewno nie będą się tutaj nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>