Sandomierz dla aktywnych

Jeśli należymy do tej części turystów, którzy lubią w sposób aktywny spędzać swój wolny czas, to w Sandomierzu [➧wikipedia.org] również będziemy czuli się spełnieni i zadowoleni. W wolnym czasie mamy tu masę miejsc do spacerowania czy nawet do jazdy na rowerze. Wszyscy chętni powinni więc być zadowoleni.

Jednym z miejsc, które warto zobaczyć, jest na pewno Wąwóz Królowej Jadwigi. W okolicach Sandomierza mamy masę takich punktów. Wąwóz Królowej Jadwigi jest natomiast największym z nich wszystkich. Jego długość to około pół kilometra, natomiast głębokość to aż 10 metrów. Jest więc to jak najbardziej atrakcyjne dla turystów miejsce. Jeśli tylko mamy trochę wolnego czasu, to warto wybrać się tutaj na spacer. Mieszkańcy Sandomierza bardzo chętnie z takiej możliwości korzystają. Jeśli nie będziemy potrafili trafić do tego miejsca, to wystarczy zapytać o drogę jakiegoś przechodnia.

Drugim wartym uwagi miejscem jest podziemna trasa turystyczna, jaką są sandomierskie lochy. Są to korytarze, jakie dawniej wydrążono pod całym miastem. Na ich temat możemy usłyszeć masę legend i historii. Tutejsze podziemia są dostępne do zwiedzania od roku 1977. Jedna z komór znajdujących się na trasie znajduje się aż 12 metrów pod powierzchnią ziemi. Jak głosi znana mieszkańcom Sandomierza legenda, korytarze te przysłużyły się do uratowania miasta przed napadem Tatarów. Pewna młoda dziewczyna, jaką była Halina Krempianka, namówiła Tatarów, żeby poszli za nią, a ona wskaże im drogę do miasta. Wszystko to było jednak jednym wielkim kłamstwem, ponieważ chciała zwabić ich do podziemia, aby następnie mieszkańcy zasypali do nich wszelkie wejścia. Dzięki czemu miastu udało się przetrwać, a agresorzy zostali pokonani. Dziś na cześć dziewczyny przed wejściem do sandomierskich podziemi umieszczono fresk, który ma ją przedstawiać.

W Sandomierzu turystów każdego roku jest bardzo wielu. Noclegi tutaj są o dobrym standardzie. Niestety baza noclegowa [➧metor-turystyka.pl] nie jest zbyt duża, jak na tak chętnie odwiedzaną miejscowość. Jeśli chcemy tutaj przyjechać bez wcześniejszej rezerwacji noclegu, to warto się nad tym dwa razy zastanowić, ponieważ istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że nie znajdziemy wolnych łóżek. Jeśli mamy tu wypocząć, to rezerwujmy noclegi wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>