Wysowa-Zdrój – nie tylko uzdrowisko

Całe południe Polski to dość specyficzna część kraju. Od zachodu aż po najdalsze zakątki wschodnie rozciągają się najpiękniejsze polskie góry i rozrzucone między nimi małe i większe miejscowości uzdrowiskowe. Jednym z nich jest Wysowa-Zdrój {Wysowa-Zdrój – opis}.

Wiadomo, że takie miejsca bazują na klimacie i leczniczych wodach mineralnych, które są wykorzystywane do picia i do zabiegów leczniczych. Wysowa-Zdrój posiada kilka takich źródeł, co w połączeniu z wysokim standardem świadczonych usług i profesjonalną opieką medyczną sprawia, że jest to miejscowość niezwykle popularna nie tylko wśród polskich kuracjuszy, ale i tych z zagranicy. Od lat już do Wysowej przyjeżdżają nie tylko ludzie z problemami zdrowotnymi, ale również osoby szukające ciszy, spokoju i czystego powietrza. Baza noclegowa zapewnia im wiele miejsc o różnym standardzie i na każdą kieszeń {Wysowa Zdrój – spis}.

Tutaj każdy kuracjusz i turysta może do woli korzystać z dobrodziejstw, jakie niosą lecznicze kąpiele, centrum odnowy biologicznej, a także pijalnie wód mineralnych. Turystów preferujących aktywny wypoczynek na pewno zainteresują ścieżki zdrowia, a także szlaki rowerowe i konne przejażdżki. W stanicy konnej „Osława” można nauczyć się jazdy konnej, a kto już jeździć potrafi, może wyruszać na szlak. Zwiedzanie okolicy z grzbietu konia to bardzo dobra forma rekreacji. W Wysowej swój początek bierze kilka szlaków turystycznych wiodących na najpiękniejsze i najwyższe szczyty Beskidu Niskiego.

Wysowa jest atrakcyjna nie tylko latem. Jesienią, kiedy otaczające ją wzgórza zmieniają barwę, krajobrazy są naprawdę bajeczne. Natomiast zimą, kiedy pobliskie stoki i ścieżki pokrywają się śniegiem, wszędzie widać narciarzy i miłośników sportów zimowych. Organizowane są kuligi i zabawy na śniegu. Zima to taka pora roku, że każdy może się tu poczuć jak dziecko. Zawsze można usłyszeć tu góralską muzykę, góralski folklor i tradycje.

W dzisiejszym świecie zabieganym, pełnym zmartwień i codziennych trosk, nawet jak znajdziemy kilka wolnych dni, ciężko o dobry wypoczynek. Lekarze zgodni są co do tego, że aby w pełni zregenerować swoje siły potrzebna jest zmiana otoczenia. Wysowa-Zdrój świetnie nadaje się na takie miejsce. Już sam weekend spędzony tutaj pozwoli na wyciszenie się i relaks. Warto również zwiedzić zachodnią część naszych pięknych gór {Zawoja – opis}. Z pewnością każdy będzie pod wrażeniem tych pięknych widoków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>