Zwiedzamy Suwalszczyznę… aktywnie!

Jeśli wybieracie się niedługo w podróż w piękny region naszego kraju jakim jest Suwalszczyzna to świetnie się składa. Podpowiemy dzisiaj, jak można zwiedzić ten region w sposób aktywny. Zostawiamy więc samochód na hotelowym parkingu, a my ruszamy na podbój Suwalszczyzny! Zapraszamy!

Suwalszczyzna słynie z bardzo dobrze zorganizowanych ścieżek rowerowych. Jest to region, który ma ich najwięcej w kraju. Wypożyczalni dwukołowców w okolicy jest całkiem sporo. Jest to dobry sposób na zwiedzanie Suwalszczyzny. Spływy kajakiem są w tym regionie bardzo popularne. Mamy do wyboru bardzo wiele wodnych szlaków. Nawet jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z tym sportem, to nic straconego! Firmy, które wypożyczają kajaki oferują zorganizowane spływy dla osób początkujących. Warto więc skorzystać z takiej okazji. A może konno?

Na Suwalszczyźnie możemy spotkać się  z wieloma stadninami, które oferują wycieczki konne. Jeżeli więc kiedykolwiek mieliście do czynienia z tymi zwierzętami i chcecie przeżyć niezapomnianą przygodę to warto zdecydować się właśnie na ten sposób odkrywania piękna tego regionu. A po zwiedzaniu… Czas na posiłek regeneracyjny. Polecamy spróbowanie tutejszej kuchni regionalnej. Jest ona niespotykana w żadnym innym miejscu w naszym kraju, ponieważ łączy w sobie tradycje trzech kuchni: polskiej, litewskiej i białoruskiej. Charakteryzuje się tym, że jest dość ciężka i tłusta, ale… po aktywnym wypoczynku nikt chyba nie liczy kalorii. Koniecznie spróbujcie więc blin i babki ziemniaczanej, a na deser zjedzcie sękacz (https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%99kacz) lub mrowisko. A może by tak zostać na dłużej?

Jeśli i Was zachwyciło piękno Suwalszczyzny i chcecie poznać ten region jeszcze bardziej to świetnie się składa. Przydałoby się więc zarezerwować wygodny nocleg (). Suwalszczyzna ma bardzo bogatą bazę noclegową. Jest więc w czym wybierać. Można zdecydować się na luksusowy hotel ze SPA, w którym warto się zrelaksować po długim zwiedzaniu. Inną opcją są też małe pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. Jeśli jednak jesteście zainteresowani bliższym kontaktem z naturą to zdecydowanie polecamy na zdecydowanie się na pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Jak widać, wybór jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Suwalszczyzna jest regionem, który warto odkryć podczas weekendowych lub wakacyjnych podróży. Kryje w sobie wiele nieodkrytego jeszcze przez turystów piękna. Jest to też miejsce, w którym można odpocząć od codziennego gwaru miasta i pobyć w bliskim kontakcie z naturą. Zachęcamy do kolejnych podróży w ten region kraju. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>